Hasta tutsak cezaevi koğuşunda diyalize bağlanacak!

  • 09:02 11 Temmuz 2018
  • Güncel

 

ELAZIĞ - Kesinleşmiş cezası olduğu gerekçesiyle tutuklanan hasta tutsak Meles Tekin, tahliye edilmek için 2 aydır Adana Adli Tıp Kurumu'ndan verilecek raporu bekliyor. Durumu ağırlaşan Meles'in cezaevi koğuşunda diyalize bağlanacağı öğrenildi. 
 
Mardin'de kesinleşmiş 4 yıl 2 ay cezası olduğu gerekçesiyle Nisan ayında tutuklanarak cezaevine gönderilen Meles Tekin (73),  daha sonra Elazığ Cezaevi'ne sürgün edildi. Burada yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle sürekli revire çıkarılan Meles, Adli Tıp Kurumu raporu için Adana'ya sevk edildi. Şimdi Adana Adli Tıp Kurumu tarafından verilecek raporla tahliye edilip edilmeyeceği belirlenecek olan Meles, 2 aydır raporun çıkmasını bekliyor. Rapor süreci ile ilgili bilgi almak için cezaevi idaresini arayan aile ve avukatlarına ise, "Bunu öğrenmeniz için buraya gelmeniz gerek" cevabı verildi. 
 
Kaldığı koğuşta diyalize bağlanacak!
 
Kalp, göğüs, tansiyon ve şeker hastalığı bulunan Meles’in özellikle tansiyonunun sürekli yükseldiğini belirten ailesi, neredeyse her gün revire çıkarıldığını söyledi. Günlük yaşamını koğuşta bulunan diğer tutsakların yardımıyla sürdürebildiği öğrenilen Meles'in vücudunda şişkinlikler oluştuğu da aktarıldı. Karaciğer rahatsızlığı yüzünden yürümekte dahi zorlanan Meles'in kaldığı koğuşta diyalize bağlanacağı öğrenildi. 
 
Denetimli serbestlik başvurusunda bulunulmuştu 
 
İki aydır Adana Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporu bekleyen Meles için hem Mardin hem de Elazığ cezaevlerine denetimli serbestlik başvurusunda bulunulmuş ancak rapor gerekçesiyle geri dönüş yapılmamıştı.