‘24 Haziran'da saatlerimizi HDP’ye ayarlayalım’

  • 09:05 13 Haziran 2018
  • Güncel

 

HATAY- Sandığa giderken “HDP”den yana oy kullanmak için çok fazla nedenleri olduğunu söyleyen Hataylı kadınlar, "24 Haziran'da saatlerimizi HDP'ye ayarlayalım" çağrısında bulunuyor.
 
Seçim kararının ardından hemen çalışmalara başlayan Halkların Demokratik Partisi (HDP), birçok ilde seçim bürosu açtı.  Kadınların aktif olarak çalışmalara katıldığı kentlerden biri olan Hatay’da özellikle kadın seçim büroları, yoğun ilgiyle karşılanıyor. Secim çalışmalarına öncülük eden Hataylı kadınlar, ev ev, pazar pazar HDP için çalışıyor. Seçim bürosunu ziyaret eden kadınlar, bildiri dağıtıyor, kadın sorunlarını tartışıyor ve büroya gelen kadınlarla birlikte seçimleri örgütlüyor. 
 
'HDP demek için çok fazla nedenimiz var'
 
Kadınların 24 Haziran’da HDP demek için birçok nedeni olduğunu söyleyen Fatma Güneş, “Kadın cinayetleri, çocuk istismarı ve gençlerin sorunlarının çözümü için HDP diyoruz” dedi. 
 
Siyasi tutsakların özgürlüğü için...'
 
Seçim bürosunu ziyaret eden Muhsine Taşan, “Kadın şiddetine ve katliamlarına karşı oyumu HDP'den yana kullanacağım” derken, Aysel Eşiyok ise, “Siyasi tutsakların özgürlüğü için HDP" diyor. 
 
'Dil, din, ırk gözetmeyen tek parti'
 
Fatma Yıldız, "Dil, din, ırk gözetmeyen tek parti HDP olduğu için oyumun rengini HDP olacak" derken, AKP iktidarında artan kadın katliamlarına dikkat çeken Belgin Ayrancı ise," Kadının özgürlüğü için oyumu kadın partisi HDP'den yana kullanacağım" ifadelerini kullanıyor. 
 
Seçim bürosunda çalışma yürüten  Hülya Ateş, OHAL ve Kanun Hükmünde Kararnamelere (KHK) karşı HDP'de sesini yükselteceğini söyleyerek, "KHK ile ihraç olan bir hemşire olarak, çözüm için oyumu HDP'ye kullanacağım" dedi. Sıdıka Akar da, "Çocuk istismarını önlemek için oyum HDP" diye konuştu.