Kadını şiddete maruz bırakan erkeğe dava açıldı

  • 14:27 14 Haziran 2018
  • Hukuk

 

İSTANBUL-Ümraniye’de Canan Ay’ı şiddete maruz bırakarak, hakaret eden taksi şoförü Şenol Göktürkoğlu hakkında, "Kasten yaralama" ve "Hakaret" suçlarından 3 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 
 
İstanbul Ümraniye’de 21 Mayıs günü Canan Ay’ı şiddete maruz bırakarak, hakaret eden taksi şoförü Şenol Göktürkoğlu hakkında, "Kasten yaralama" ve "Hakaret" suçlarından 7 ay 15 günden 3 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Canan’ın olay tarihinde kız kardeşi ile birlikte yolda yürürken yoldan geçen taksi sürücüsü Şenol Göktürkoğlu'nun sözlü hakaretine maruz kaldığı belirtildi. 
 
Bunun üzerine tarafların tartıştığı bilgisine yer verilen iddianamede, taksiden inen Şenol Göktürkoğlu'nun müşteki Canan Ay'ı fiziksel şiddete maruz bıraktığı, bu sırada kadının kendini korumak için açık olan taksinin kapısından içeri girdiği, saldırgan erkeğin aracı hareket ettirdiği bir süre sonra da müştekiyi ayaklarından tutup çekmek suretiyle aracın dışına attığı belirtildi.
 
Sanık erkek yürütülen soruşturma kapsamında 23 Mayıs’ta tutuklanırken, iddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 51. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.