Nurşan Demir bayramda çocuklarını göremeyecek

  • 15:59 13 Haziran 2018
  • Hukuk
MARDİN - Nusaybin’de sokağa çıkma yasakları sürecinde evini terk etmediği gerekçesiyle gözaltına alınarak tutuklanan Nurşan Demir, verilen keyfi görüş yasağı nedeniyle bayramda çocuklarını göremeyecek. 
 
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı sürecindeki çatışmalar sırasında gözaltına alınan ve iki yıldır tutuklu bulunan 5 çocuk annesi Nurşan Demir, geçtiğimiz aylarda sürgün edildiği Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nde 2 aydır açık görüşe çıkarılmıyor. Dosyasında hiçbir delil olmamasına rağmen iki yıldır tutuklu bulunan Nurşan, daha önce de defalarca kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulunmuştu. Evini bırakmadığı için gözaltına alınıp günlerce işkenceye maruz bırakılan Nurşan, geçtiğimiz aylarda kaldığı Mardin E Tipi Kapalı Cezaevinden Van’a sürgün edilmişti.
 
Sürgün nedeniyle çocuklarından uzaklaşan Nurşan, gittiği günden bu yana sadece bir kez açık görüşe çıkabildi. Yakınlarının verdiği bilgiye göre Nurşan’a, disiplin cezası aldığı gerekçesiyle açık görüş cezası verildi. Yakınları, keyfi gerekçelerle görüş yasağı verilen Nurşan’ın çocuklarını bayramda da göremeyeceğini söyledi.